Ünlü Alman Hakem Markus Merk’e Tercümanlık Yaptık

Bir TV kanalında futbol yorumculuğu yapan ünlü Alman hakem Markus Merk’e simültane tercüme hizmeti verdik. Kendisi tercümanlık hizmetimizi şu sözlerle değerlendirdi: “Doğru tercüme yapmak zordur. Konuşulanları anında ve uygun terimleri seçerek tercüme etmek daha zordur. Siz bu zor işin üstesinden büyük bir başarıyla geldiniz. Başarınızdan ve bana verdiğiniz destekten dolayı sizi tebrik ederim.”

Almanca Yeminli Tercümanımız Cem Yıldırım Markus Merk’in tercümanlığını başarıyla yaptı

Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ve Eski İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Bizi Seçti

İstanbul’da Conrad Otel’de gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik” temalı Bosphorus Conference katılan Gerhard Schröder, Bill Clinton gibi liderler ile Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a deneyimli tercümanlarımızdan oluşan ekiple sözlü tercüme hizmeti verdik. Profesyonel tercüman kadromuzdan ve başarımızdan liderler oldukça memnun kaldılar.

Almanca Yeminli Tercümanımız Cem Yıldırım Liderler Zirvesi’nde tercümanlık yaptı

Via Traffic Fuarda Uzman Tercümanlarımızdan Yararlandı

Çeşitli elektronik trafik teçhizatları üretimi ve satışı yapan Via Traffic isimli Alman firması İstanbul’daki Intertraffic fuarında kadromuzdaki uzman tercümanlarımızdan yararlandı. Deneyimli tercümanlarımız 4 gün süren fuar boyunca Via Traffic firmasının ziyaretçilerine birçok dilde sözlü tercüme hizmeti verdi. Firma sorumlusu Gerd Brandtner hizmetlerimizi şöyle değerlendirdi: “4 günlük fuarda bizi yalnız bırakmayan ve bizi evimizde gibi hissettiren profesyonel tercümanlarınız sayesinde iletişim engelini beklentimizin üstünde aştık. Başarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.”

Almanca Yeminli Tercümanımız Cem Yıldırım Via Traffic firmasına fuarda tercümanlık yaptı

Alman Mühendislerle Birlikte İstanbul’daki Tünelleri İnceledik

İBB’yi ziyarete gelen Alman mühendislerle birlikte eski Karaköy-Taksim tünelinde ve inşaatı devam eden Dolmabahçe-Kağıthane tünelinde incelemelerde bulunduk. Bu incelemeler esnasında taraflar arasındaki konuşmaların tercümesini yaptık. Alman mühendis Tim Mörtelsen uzmanlık gerektiren bu alandaki tercüme hizmetimizden çok memnun kaldı. Aynı şekilde İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da Cem Tercüme ile çalışmaktan memnun kaldığını ifade etti.

Almanca Tercüman Cem Yıldırım Alman mühendislere tercümanlık yaptı