ALMANCA SİMÜLTANE TERCÜME – ALMANCA SİMÜLTANE ÇEVİRİ

Sözlü tercümede tercih edilen tercüme türlerinden biri de simültane tercümedir. Bu tercüme türünün doğru icra edilmesi büyük öneme sahiptir. Bu nedenle bünyemizde simültane tercümede deneyimli tercümanlara yer veriyoruz. Türkiye’de gerçekleşecek toplantılar ve konferanslar için size bu alanda en iyi ve profesyonel tercümanları tedarik ediyoruz. Siz de bu hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşın.

Simültane tercümede, tercüman bir tercüme kabininde konuşmacının söylediklerini kulaklık vasıtasıyla duyup aynı anda hedef dile tercüme ederek mikrofon ile dinleyicilerin kulaklıklarına aktarması şeklinde gerçekleşir. Bu sayede bir konuşmacının konuştukları aynı anda birden fazla tercüman ile birçok dile tercüme edilebilir. Simültane tercüme, daha çok büyük ve özellikle çok dilli toplantılarda tercih edilir.

Simültane tercümelerde tercümanlarımız, bir kabin içerisinde kulaklıklar ile duyduklarını, mikrofonlarıyla dinleyicilere eş zamanlı olarak iletmektedir. Tüm gün süren simültane tercümelerde, çevirinin kalitesini ve tercümanların konsantresini yüksek tutmak için değişimli olarak çalışacak en az iki tercüman sağlanmalıdır. Böylece tercüme verimi üst düzeyde tutulmaktadır.

CEM Almanca Tercüme Bürosu simültane çevirinin, üst düzey bilgi ve odaklanma gerektiren, önemli bir iş olduğunun farkındadır. Farklı organizasyonlarda bu kalite anlayışı doğrultusunda uzmanlaşmış deneyimli simültane tercümanlar görevlendirmekteyiz.

CEM TERCÜME BÜROSU SİMÜLTANE TERCÜMEDE DOĞRU ADRES!